Warning: include_once(C:\Websites\MakaSites\backpackersCoIL\wp-content\plugins\interactive-polish-map/snippets/widget_map.php) [function.include-once]: failed to open stream: No such file or directory in C:\Websites\MakaSites\backpackersCoIL\wp-content\plugins\interactive-polish-map\interactive-polish-map.php on line 186

Warning: include_once() [function.include]: Failed opening 'C:\Websites\MakaSites\backpackersCoIL\wp-content\plugins\interactive-polish-map/snippets/widget_map.php' for inclusion (include_path='.;C:\php5\pear') in C:\Websites\MakaSites\backpackersCoIL\wp-content\plugins\interactive-polish-map\interactive-polish-map.php on line 186
בייג'ינג - טיולי תרמילאים

בייג'ינג

בייג'ינג בירת סין היא יעד חובה – טיולי תרמילאים לא מדלגים עליה, גם כאשר מטרת הטיול היא טרקים ומסלולי טבע ונוף. בייג'ינג מציעה מסלולי טיול רבים שעוברים בין פארקים וגנים יפהפיים, שווקים ומרכזי קניות, מבנים ושרידי מבנים מימי הקיסרות, הרבה אמנות מודרנית וכמובן העיר האסורה, אחד האתרים המזוהים עם בייג'ינג. העיר גם משמשת נקודת יציאה לאתרי תיירות ואטרקציות תרמילאים בסביבותיה: החומה הסינית, אתרי סקי, מערות עתיקות וערוצי נחלים שוצפים וירוקים.

תרמילאים בבייג'ינג

לכל אתרי החובה של בייגי'נג יש מסלול מתוייר ומסלול צדדי, יפה יותר. טיולי תרמילאים שהולכים עם הזרם עשויים לפספס הרבה ולכן מומלץ בכל אתר לרכוש מפה ולהגיע מוכנים מראש עם ספר הדרכה איכותי, או המלצות מפורטות. כדי להתנייד בנוחות יחסית ברחבי בייג'ינג ניתן להשכיר אופניים, להשתמש בתחבורה הציבורית או לנסוע במונית, ובכל מקרה מומלץ להכין את שמות האתרים בכתב (בסינית), מראש, כדי להראות לנהג או למקומיים: מעט מאוד מתושבי בייג'ינג דוברים אנגלית.

בייג'ינג

מסלולי טיול בבייג'ינג

טיולי תרמילאים בבייג'ינג מצריכים סבלנות והיערכות. רחובות בייג'ינג הם עצומים, שמותיהם נראים דומים וחלקם חוזרים על עצמם עם סיומות שונות. הסבלנות משתלמת: יש בה אינספור מסלולי טיול והגודש שמציעה בייג'ינג הוא עצום. ולעיר ולסביבותיה רצוי להקדיש מינימום של חמישה ימים. כמו במקומות רבים בסין, כרטיס סטודנט מקנה הנחות בכניסה לאתרים.

מסלולים בתוך בייג'ינג

בייג'ינג היתה ביתן של רוב השושלות הקיסריות, וככזו היא מטופחת ומושקעת מהיסוד. הגנים והמקדשים שימשו את בני המלוכה ורק מאוחר יותר עברו לשרת את העם. העיר האסורה (מתחם מוזיאון הארמון) שנצבת במרכז בייג'ינג הייתה מתחם הקיסרות המרכזי, וביקור בה נמשך בין שעה (כדי לסמן וי) לבין יום שלם של שוטטות בין המבנים, התצוגות, הבריכות והגנים. רוב החדרים סגורים, חלק גדול מאוצרות המתחם נבזז במהלך השנים אך די במה שנשאר כדי להתרשם מהפאר והעוצמה.

הכניסה למתחם היא מככר טיאנאמן, שבצידיה מסעדות עממיות. ברחבי בייג'ינג פזורים שרידים נוספים לשושלות הקיסרים: ביקור בארמון הקיץ יכול להמשך שעתיים – או יום שלם: הליכה, פיקניק בפארק, תצפית מהארמון וסיור בתוכו וחזרה בסירת משוטים. כך גם מקדש השמים והפארק הענק שבתוכו הוא נמצא, בדרום בייג'ינג. אתרים אחרים שכדאי לבקר בהם הם מקדש הלאמה הטיבטי בצפון בייג'ינג, קניון ההתמקחויות שנקרא שוק הפנינים (המחירים לא ירגשו את בוגרי תאילנד והונג קונג) ואטרקציות נוספות. גני בייג'ינג נסגרים בסביבות 16:00, הכניסה לכל האתרים, כולל הגנים, בתשלום.

החומה הסינית, מערת פקינג וגן הבמבוק הסגול

בפרברי בייג'ינג ובסביבות העיר יש לא פחות מה לראות ולעשות. החומה הסינית נמצאת כשעת נסיעה צפונית מזרחית לעיר, וניתן להגיע אליה בסיור מאורגן או באוטובוס. חלק מהמקטעים, כמו באדאלינג (מסלול מעגלי של כארבע שעות), הם סופר-מתויירים וחלק קשים או מבודדים יותר (Huanghuacheng שיכול להיחשב טרק של ממש ו- סימאטאי, שאורכו 9 ק"מ).

אוטובוסים אחרונים חוזרים מהחומה אל ביי'גינג ב-16:00.

טיולי תרמילאים באזור בייג'ינג כוללים הרבה פעמים גם את מערת פקינג – 3 מערות שבהן נחפרו ממצאים בני 700,000 שנה של ערש הציויליזציה הסינית. המתחם, שכולל שלוש מערות ומוזיאון, נמצא בסמוך לכפר בשם Zhoukoudian שמרוחק מהעיר בייג'ינג 50 ק"מ לדרום-מערב. פתוח 08:30-16:00, הגעה: אוטובוס 917 מתחנת טיאנקיאו, יורדים בתחנת Zhoukoucunlukou ומחליפים לקו 38.

בפרברי בייג'ינג כדאי לבקר בגן הבמבוק הסגול (Zizhuyuan), ממערב לאצטדיון קפיטל. יש בו שלושה אגמים עם פרחי לוטוס, חמישה גשרים, ביתנים, מוזיאון וגבעות אך העניין המרכזי הוא 50 זני הבמבוק שצומחים במקום. כמו גנים רבים באזור בייג'ינג הגן בנוי בסגנון הסיני המסורתי של הר ואגם. פתוח 06:00-21:00.

דרכי הגעה

בייג'ינג מקושרת לכל נמל תעופה מרכזי בעולם (כולל בן גוריון) בשדה התעופה שמרוחק כ-25 ק"מ מהעיר. בין בייג'ינג ליעדים מרכזיים בסין (שנחאי, שנז'ן, צ'נגדו, קונמינג, גווילין ועוד) עוברות רכבות שינה, כאשר מומלץ להזמין להן כרטיסים מראש למיטות הרכות (יקר יותר אבל אפשר להירדם). אוטובוסים שיעדם בייג'ינג (כולל אוטובוסי שינה) מגיעים אל שש תחנות מרכזיות בבייג'ינג – 4 מהן בתוך העיר ושתיים מחוצה לה.

טיולי תרמילאים בסין

מידע לתרמילאי
קבלו את כל המידע על תכנון טיול תרמילאים!
עבודה בחו"ל